KRASPOL s.r.o.

Obchodno výrobná spoločnosť

Gabiony

popis

popis

 

Gabióny sú okenné boxy, ktoré môžu byť naplnené kameňom, hrubým štrkom alebo iným vhodným výplňovým materiálom. Je to starodávna a pevná stavebná technika, ktorá sa stala veľmi populárnou v Európe . Slovo gabión pochádza z Talianska a znamená klietky, truhlice alebo krabice

Gabión môže byť naplnený kameňom na výstavbu plotu, kamennú stenu, opornú stenu, hlukovú zábranu, rybníky, poľnú poistku, protipovodňovú ochranu a ďalšie. Gabióny môžu byť navzájom stohované navzájom zviazané buď špirálovými pružinami, oceľovým drôtom alebo sponami C. Môžu byť použité ako dekoratívne steny, fasády, ako aj súčasť záhrady alebo nádvoria vo forme sedacích lavičiek, kvetinových záhonov a kameňov.
Gabióny sa môžu použiť na vytvorenie oporných stien, najlepšie s 1-2 stupňami spadnutia na zadnom povrchu alebo sa môžu umiestniť s 4-5 cm odsadením pre každú zmenu. Môžu byť tiež položené rovno na zem ako ochrana proti erózii, aby sa zabezpečilo, že pôdy nebudú vymyté vodnými útvarmi. Gabióny môžu byť použité pre všetko od oporných stien, záhradných projektov, ochrany proti hluku, fasád a protipovodňovej ochrany. Gabióny sú veľmi nákladovo efektívnou voľbou pre ochranu proti erózii. Väčšina typov gabionov a sieťových boxov je dodávaná plochým balením so všetkým potrebným príslušenstvom okrem plnív. Tieto sa často dodávajú z miestnych pieskovýsk alebo lomov. Niektoré obchodné domy pre stavebníctvo predávajú jemnejšie triedené výplne vo veľkých vreciach "bigbag", ktoré je tiež možné použiť.

Zameriavame sa hlavne na 2 typy otvorov na pletivo, ktoré sú 5x10 cm a 5x5 cm. Pre panely  / otvor oka 5x10 cm môžete použiť o niečo väčší guličkový kameň / riečne kamene, lámané kamene  / . Pre menšie otvory 5x5 cm môžete použiť hrubú štrkovú zmes  strednejveľkosti  32-64 mm alebo väčšie hmoty.
Sieťové gabióny / gabionová stena môže byť stohovaná ručne, naplnená lopatou alebo minibagrom.
Gabionová klietka je vyrobená z pozinkovaného oceľového drôtu. Ochrana proti korózii je dôležitá na predĺženie životnosti. Galvanické pokovovanie zaručuje dlhú životnosť. Predávame dva typy galvanického pokovovania. Najbežnejšie je "HOT DIP"ktorý poskytuje ochranu, ktorá je 30 krát lepšia ako nechránená oceľ. Nosíme galvanizáciu Galfan, ktorá poskytuje 50-55 krát lepšiu ochranu než nechránená oceľ.
Gabióny sa používajú už viac ako sto rokov. V Bologni, v Taliansku, sú gabióny z roku 1890, ktoré sú stále neporušené. Štánte  správy ciest použila v Europe používajú gabióny najmä na výstavbu suchých stien v súvislosti s výstavbou ciest. Dobrým príkladom je hlukové štíty na D1  od Bratislavý po Prešov . Od začiatku roka 2000 sa dopyt po gabiánoch prudko zvýšil, pretože konštrukcia s použitím gabionov je lacnejšia a jednoduchšia ako väčšina alternatív. Kôš plníte požadovaným typom kameňa, ktorý sa v celom rozsahu stáva stenou alebo fasádou. Nemusíte používať veľké rýpadlá, kde ste predtým dláždili kamene do steny.

Prihlásenie